Jak zwiększyć poziom testosteronu – naturalnie?

rzezbaNiski poziom testosteronu może być spowodowany nadmiarem estrogenów. Ich działanie jest ze sobą ściśle powiązane. Nadmiar estrogenu względem testosteronu powoduje zaburzenia erekcji. Na szczęście istnieje kilka sposobów na naturalne zwiększenie testosteronu. Bez skutków ubocznych! Nie będę przedstawić konkretnych dawek, bo są uzależnione od indywidualnych predyspozycji organizmu.

Cynk + Witamina B6

Biorą istotny udział w zachowaniu sprawności seksualnej. Cynk występuje w dużej ilości w owocach morza, rybach i mięsie. Z kolei witaminę B6 można znaleźć w jajkach, pełnoziarnistych produktach zbożowych oraz w nabiale.

Zbilansowana dieta

Jeżeli źle się odżywiasz, to Twój organizm nie jest w stanie prawidłowo brzuchefunkcjonować. Hormony zaczynają szaleć. Poziom estrogenu wzrasta, testosteronu maleje i zaczynają się problemy z potencją… Jeżeli zależy Ci na podtrzymaniu prawidłowych funkcji seksualnych musisz zadbać o swoją dietę. Dostarczaj organizmowi wysokiej jakości pożywienia. Nie zwracaj uwagi tylko i wyłącznie na kalorie, ale przede wszystkim na wartości odżywcze!

Zadbaj o odpowiednią regenerację

Brak snu przyczynia się do spadku testosteronu. Postaraj się spać minimum 8 godzin dziennie!  Wyobraź sobie, że nagle jesteś 15 lat starszy? Straszne, prawda? W taki sam sposób działa brak odpowiedniej ilości snu na poziom testosteronu.

alkoneksAlkohol

Dobrze jest wypić lampkę wina do obiadu, ale butelka dzień w dzień? To kompletna pomyłka, nie tylko dla Twojego testosteronu, ale również dla całego organizmu! Alkohol zaburza równowagę hormonalną. W jak dużym stopniu? Wszystko zależy od tego jak dużo alkoholu wypijesz.

Wolne ciężary

Zacznij ćwiczyć, a najlepiej siłowo! Badania naukowe donoszą, że im więcej mięśni zaangażujesz do pracy, tym bardziej wzrośnie poziom Twojego testosteronu. I wcale nie chodzi tutaj o to abyś spędzał na siłowni kilka godzin dziennie. Im krótszy, ale bardziej intensywny trening tym lepiej! Nie tylko dla poziomu testosteronu, ale również dla Twojej sylwetki!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *